Artikel Alter en Lo ingetrokken

 In Onderzoek, Oorzaak

H

et in 2010 gepubliceerde artikel van Alter en Lo over de studie van de Food and Drug Administration (FDA) en de National Institutes of Health (NIH) naar retrovirussen bij ME is door de auteurs ingetrokken. Hoewel de auteurs geen aanwijzingen vonden voor contaminatie, hebben zij het vertrouwen verloren in hun resultaten. Er was inmiddels onvoldoende materiaal over voor nader onderzoek.

Science

Onlangs trok het tijdschrift Science al het artikel van Lombardi, Silverman, Mikovits e.a. uit 2009 in, waarin over een mogelijk verband tussen het gammaretrovirus XMRV en ME werd geschreven. Alter en Lo stuitten bij hun onderzoek op hierop gelijkende MLV-virussen.

De resultaten van een nog lopend onderzoek van Lipkin, waaraan ook Mikovits meewerkt, worden binnen enkele maanden verwacht.

Recommended Posts

Leave a Comment