Epstein-Barr virus oorzaak ontstekingen brein

V

olgens onderzoekers van de Queen Mary University of London kan een latent Epstein-Barr virus (EBV) ontstekingen veroorzaken in het brein.

Dit gebeurt doordat het virus, dat zich niet meer vermenigvuldigt maar nog wel aanwezig is, RNA-moleculen naar het brein stuurt die het immuunsysteem activeren. De onderzoekers deden onderzoek naar de expressie van interferon alpha en EBV-gecodeerd RNA bij MS-patiënten.

Ziekte van Pfeiffer

Zoals bekend wordt EBV ook in verband gebracht met ME. Veel ME-patiënten melden dat zij eerst de Ziekte van Pfeiffer hadden, die door dit herpesvirus wordt veroorzaakt. Nadat deze infectie-ziekte is overwonnen blijft het virus in het lichaam achter.

Als behandeling suggereren de Londonse onderzoekers Rituximab, dat volgens Noors onderzoek bij ME eveneens effectief lijkt te zijn.

Recommended Posts