Epstein-Barr virus oorzaak ontstekingen brein

 In Onderzoek, Oorzaak

V

olgens onderzoekers van de Queen Mary University of London kan een latent Epstein-Barr virus (EBV) ontstekingen veroorzaken in het brein.

Dit gebeurt doordat het virus, dat zich niet meer vermenigvuldigt maar nog wel aanwezig is, RNA-moleculen naar het brein stuurt die het immuunsysteem activeren. De onderzoekers deden onderzoek naar de expressie van interferon alpha en EBV-gecodeerd RNA bij MS-patiënten.

Ziekte van Pfeiffer

Zoals bekend wordt EBV ook in verband gebracht met ME. Veel ME-patiënten melden dat zij eerst de Ziekte van Pfeiffer hadden, die door dit herpesvirus wordt veroorzaakt. Nadat deze infectie-ziekte is overwonnen blijft het virus in het lichaam achter.

Als behandeling suggereren de Londonse onderzoekers Rituximab, dat volgens Noors onderzoek bij ME eveneens effectief lijkt te zijn.

Recommended Posts

Leave a Comment